Banki Żywności poszukują wolontariuszy

2016.04.16 10:19
Ratują jedzenie i przekazują najuboższym, organizują wiele zbiórek w sklepach i hipermarketach, a teraz szukają wolontariuszy. Można dołączyć do podlaskiej ekipy Banków Żywności.
Banki Żywności poszukują wolontariuszy
Fot: Bank Żywności

W Polsce rocznie marnuje się około 9 mln ton jedzenia, z czego znaczna część pochodzi z gospodarstw domowych. Jednocześnie 2,8 mln ludzi w naszym kraju żyje w skrajnym ubóstwie.

Banki Żywności to organizacje działające na terenie całej Polski, zajmujące się pozyskiwaniem żywności i przekazywaniem jej najbardziej potrzebującym. Aby mogły to czynić jeszcze skuteczniej, potrzebne są osoby, które włączą się w prowadzone działania. Pomagać można w dowolnym wymiarze czasowym i w obszarze związanym z indywidualnymi zainteresowaniami.

Stowarzyszenie Bank Żywności Suwałki - Białystok poszukuje m.in. koordynatorów ds. edukacji, czyli osób, które będą prowadziły szkolenia związane z tematyką niemarnowania jedzenia oraz zdrowego odżywiania. Będą także odpowiedzialne za realizację konkursów grantowych i z dotacji unijnych. Poszukiwane są osoby kreatywne i komunikatywne, dobrze zarządzające czasem pracy oraz charakteryzujące się pomysłowością i odpowiedzialnością. Godziny pracy są do uzgodnienia.

Bank Żywności potrzebuje także innych chętnych, np. grafików, którzy będą mogli zaprojektować materiały promocyjne, asystentów odpowiedzialnych za pozyskiwanie nowych partnerów oraz organizowanie transportu i magazynowania żywności, analityków-informatyków, koordynatorów zbiórek żywności i akcji społecznych, magazynierów, osób do pomocy w prowadzeniu biura, koordynatorów ds. promocji i kampanii czy osób do prowadzenia punktu dystrybucji żywności.

Wolontariat daje możliwość rozwijania swoich zainteresowań, poznania ciekawych ludzi, podejmowania wyzwań, a także wykorzystania własnej wiedzy i umiejętności w pożytecznej i słusznej sprawie.

Ci, którzy zdecydują się pomagać, mogą zdobyć doświadczenie w dużej i prężnie działającej organizacji pozarządowej i wiedzę dotyczącą realizacji projektów pomocowych.

Jeśli znajdą się osoby, które chciałyby pomóc w inny sposób, organizacja otwarta jest na wszelką współpracę. Udzielać się można również w organizacjach partnerskich Banków Żywności – te również poszukują wolontariuszy.

Kontaktować można się m.in. mailowo: bz.suwalki@bankizywnosci.pl.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

858 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39