Barokowe brzmienia na Dniach Miasta

2009.06.22 00:00
Recitalem polsko-angielskiego zespołu Speranza Ensamble poświęconego muzyce Jerzego Fryderyka Haendla zakończył się w niedzielę I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej. W sobotę muzyki dawnej można było posłuchać w barokowych wnętrzach Pałacu Branickich.

Zespół Collegium Spes Musica i soliści Sarah Busfield (sopran) i Piotr Olech (kontratenor) wykonali muzykę Henry'ego Purcella, którego 350. rocznica urodzin przypada w tym roku.

W programie znalazły się m.in. fragmenty opery "Dydona i Eneasz", a także z mniej znanych utworów: "Come ye sons of Art" i Ode for St Cecilia "Welcome to all the pleasures".

W piątek recital dał polsko-rosyjski duet lutniowy. Na historycznych instrumentach szarpanych m.in. lutni i gitarze barokowej Anna Kowalska i Anton Birula zagrali utwory m.in. Bacha, Gaultiera, Piccinniego.

Muzyka dawna od wielu lat towarzyszyła obchodom Dni Miasta Białegostoku. W tym roku organizatorzy, czyli Galeria im. Sleńdzińskich po raz pierwszy postanowiła zaprezentować różne jej oblicza w ramach międzynarodowego festiwalu. Podczas trzech koncertów w różnych miejscach Białegostoku zagrali polscy i zagraniczni muzycy specjalizujący się w muzyce dawnej. Specjalnym gościem festiwalu był Nicholas Parle, światowej sławy australijski klawesynista.

Portal BiałystokOnline.pl patronował festiwalowi.

andy

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39