Barokowe Ogordy Sztuki przeniosły się do sieci

2020.06.12 12:13
W tym roku Barokowe Ogrody Sztuki nie mogą odbyć się w tradycyjnej formule, dlatego Dom Kultury "Śródmieście" zaprasza na spotkanie w sieci.
Barokowe Ogordy Sztuki przeniosły się do sieci
Fot: Dom Kultury "Śródmieście"

Odbędzie się ono w siedzibie Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 13 w sali wystawowej w scenerii XVIII- i XIX-wiecznych portretów.

W spotkaniu będą uczestniczyć: Wojciech Bokłago - dyrektor Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku, Anna Dąbrowska - historyk sztuki, kierownik Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Jolanta Szczygieł-Rogowska - dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

Spotkanie online odbędzie się w niedzielę (14.06). Rozpocznie się o godz. 11.00 od zaproszenia Wojciech Bokłago do oglądania relacji. O godz. 11.00 wystąpi Zespół Muzyki i Tańca Dawnego Capella Antiqua Bialostociensis (lentemente, menuet caro). O godz. 11.10 zaplanowany jest wykład Anna Dąbrowskiej: "Jak malował się Branicki", następnie wykład Wojciecha Bokłago: "Portert XVII- i XIX-wieczny".

O godz. 11.20 w ogrodach Pałacu Branickich zatańczy Capella Antiqua Bialostociensis. O godz. 11.25 rozpocznie się dyskusja Anny Dąbrowskiej, Jolanty Szczygieł-Rogowskiej i Wojciecha Bokłago pod hasłem "Jan Klemens i Izabella Braniccy - i ich sekrety".

O godz. 11.45 zaplanowano koncert kwartetu Alternativo "Barok, epoka muzycznych wariacji".

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39