BAS Białystok wygrał kolejne spotkanie

2023.01.22 09:24
W sobotę (21.01) BAS Białystok odniósł 6. zwycięstwo w trwającym sezonie Tauron 1. Ligi. W Tomaszowie Mazowieckim podlaska ekipa pokonała miejscową Lechię.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Przed tygodniem BAS Białystok sprawił niespodziankę, pokonując 3:2 znajdującą się w czołówce Visłę Proline Bydgoszcz, a w sobotę beniaminek z północno-wschodniej Polski poszedł za ciosem i ograł też Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Wyjazdowe starcie nie zaczęło się dla BAS-u najlepiej, bo to gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 3:0, jednak później lepiej na parkiecie spisywali się siatkarze z Białegostoku, dzięki czemu wygrali oni inauguracyjnego seta 25:19. Następnie BAS podwyższył prowadzenie na 2:0 (zwycięstwo 27:25), ale taki wynik nie sprawił, że emocje przygasły. Lechia po triumfach w kolejnych partiach do 23 i 18 doprowadziła bowiem do remisu, przez co rozegrany musiał zostać tie-break.

W nim więcej zimnej krwi zachowali białostoczanie, którzy wygrali decydującego seta 15:12 i w całym spotkaniu odnieśli zwycięstwo 3:2. MVP sobotniego spotkania wybrany został Karol Rawiak, czyli zdobywca aż 29 punktów.

W następnej kolejce zajmujący 12. pozycję BAS zmierzy się na wyjeździe z 5. w tabeli Avią Świdnik. Pojedynek ten zostanie rozegrany w najbliższy czwartek (26.01) o godz. 20.30.

16. SMS PZPS Spała 18 1 11:54 1299:1598

Lechia Tomaszów Mazowiecki - BAS Białystok 2:3 (19:25, 25:27, 25:23, 25:18, 12:15)
BAS Białystok: Rawiak (29 pkt), Kacperkiewicz (9 pkt), Wójcik (8 pkt), Shmat (5 pkt), Witkoś (3 pkt), Goss (29 pkt), Ostaszewski - Janikowski (1 pkt), Czetowicz (0 pkt), Walczak (0 pkt)