Bator, Andrus, Peszek, Meller, Niedźwiedzki i 90 wystawców. Już niedługo Targi Książki

2023.04.11 13:55
Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Marcin Meller czy Marek Niedźwiedzki - to tylko niektóre nazwiska pisarzy i piszących artystów, którzy zawitają na X Targi Książki w Białymstoku. Są one okazją do spotkań z autorami, ale też zakupu nowości wydawniczych w atrakcyjnych cenach.
Bator, Andrus, Peszek, Meller, Niedźwiedzki i 90 wystawców. Już niedługo Targi Książki
Fot: Maciej Safaryn

Stadion wypełni się fanami literatury

Weekend 21-23 kwietnia będzie prawdziwym świętem fanów literatury!

- Już po raz dziesiąty białostocka Fundacja Sąsiedzi organizuje Targi Książki w Białymstoku i Festiwal literacki "Na pograniczu kultur". Imprezy na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego regionu i rokrocznie przyciągają kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku - podkreśla Beata Szymaniuk z Fundacji Sąsiedzi, która jest organizatorem Targów.

8 pierwszych edycji Targów Książki odbywały się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. W ubiegłym roku przeniosły się do dużo większej przestrzeni - stadionu miejskiego w Białymstoku. Tam zagoszczą również i w tej edycji. Odbędą się wg sprawdzonej formuły.

- Tradycyjnie, piątek poświęcony będzie naszym najmłodszym czytelnikom – informuje Beata Szymaniuk. - W ramach festiwalu przewidziane jest aż 7 spotkań z autorami i autorkami literatury dziecięcej i młodzieżowej: z Renatą Piątkowską, Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, Piotrem Sochą, Pawłem Beręsewiczem, Yvette Żółtowską-Darską oraz pochodzącą z Białegostoku Agnieszką Suchowierską. Zorganizowane będą również konkursy z książkowymi nagrodami.

W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania dla dorosłych.

X edycja z rozmachem

Choć formuła Targów Książki bazuje na doświadczeniach z poprzedniej edycji, organizatorzy w szczególny sposób chcą zaznaczyć, że jest to już ich dziesiąta, jubileuszowa edycja. Ta ma odbyć się z jeszcze większym rozmachem.

- Na targach i festiwalu pojawi się więcej twórców, niż w poprzednich latach. Gośćmi będą m.in. Marcin Meller, Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Aneta Jadowska, Jędrzej Pasierski, Piotr Zychowicz czy Małgorzata Niezabitowska - wymienia Beata Szymaniuk.

Targi to rzadka okazja, by czytelnicy mogli zdobyć autografy ulubionych twórców oraz zamienić z nimi kilka słów podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw. W sumie odbędzie się ponad 20 spotkań autorskich ze znanymi i lubianymi pisarzami i pisarkami. Dorosłym czytelnikom również przygotowano konkursy.

Książki z dużymi rabatami

Wszystkie trzy dni to też okazja, by zapoznać się z ofertą ponad 90 wydawców z całej Polski, zasięgnąć porady doświadczonych księgarzy i zaopatrzyć się w książkowe nowości – m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową, naukową, artystyczną, piękną oraz podróżniczą.

Na 10. Targach Książki w Białymstoku po raz pierwszy zagoszczą takie wydawnictwa, jak Nowa Baśń, G3 – wydawnictwo gier planszowych czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, plakatami muzycznymi, a nawet używanymi książkami i winylami z antykwariatu Pąsowa Sowa.

10. Targi Książki w Białymstoku odbywają się pod patronatem BiałystokOnline.

Szczegółowy program, harmonogram spotkań oraz lista wystawców: 10. Targi Książki w Białymstoku

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

813 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39