BCO dostało prestiżowy certyfikat. To pierwszy taki w kraju

2023.10.12 13:08
Pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii mogą poszczycić się kolejnym sukcesem. Placówka jako pierwsza w kraju otrzymała prestiżowy certyfikat.
BCO dostało prestiżowy certyfikat. To pierwszy taki w kraju
Fot: BCO/Facebook

Białostockie Centrum Onkologii zostało wyróżnione prestiżowym certyfikatem Europejskiego Towarzystwa Specjalistów ds. Raka Piersi (EUSOMA) i tym samym znalazło się w gronie 42 najlepszych placówek na całym świecie. Należy podkreślić też fakt, że białostocki ośrodek otrzymał to wyróżnienie jako pierwszy w Polsce. Pokazuje to, że jeśli chodzi o opiekę nad kobietami zmagającymi się z rakiem piersi, to BCO spełnia najwyższe standardy. 

 - W tej trudnej walce z chorobą onkologiczną trzeba łączyć siły. Tylko tak możemy wygrać z rakiem - mówią specjaliści Centrum Chorób Piersi BCO.

Należy wspomnieć, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w naszym kraju. Białostocki Ośrodek corocznie diagnozuje i leczy około 700 nowych pacjentek z tą chorobą. 

- Nasze trzyletnie wysiłki w procesie certyfikacji skupiały się na poprawie jakości leczenia pacjentek z rakiem piersi i ich przeżywalności. Wdrożyliśmy system zarządzania jakością, obejmujący cały proces diagnostyki, leczenia i monitorowania pacjentek. Przeszliśmy przez niezależny audyt certyfikacyjny, który potwierdził spełnienie wymogów EUSOMA oraz standardów ISO/IEC 17065 akredytowanych przez ACCREDIA. Dzięki tym wysiłkom możemy teraz z dumą ogłosić, że jesteśmy pierwszym polskim ośrodkiem, który otrzymał europejski Certyfikat Jakości EUSOMA i kontynuować naszą misję zapewniania najwyższej jakości opieki pacjentkom z rakiem piersi - cieszą się przedstawiciele BCO. 

Centrum Chorób Piersi - Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii gwarantuje opiekę pacjentkom z rakiem piersi na najwyższym poziomie. Kobiety mogą liczyć tu na całość postępowania diagnostyczno-terapeutycznego - rozpoznania choroby, przez wdrożenie specjalistycznego leczenia onkologicznego, po rehabilitację i badania kontrolne.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

994 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39