Będą kolejne inwestycje drogowe. Miasto przeznaczy na nie więcej funduszy

2017.09.01 12:35
Miasto postanowiło przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje drogowe, które ułatwią życie mieszkańcom. Chodzi o to, by zyskali m.in. wygodne i bezpieczne dojazdy do swoich domów czy mieszkań.
Będą kolejne inwestycje drogowe. Miasto przeznaczy na nie więcej funduszy
Fot: UM Białystok
Wiele białostockich ulic będzie przebudowanych i wyremontowanych

Mieszkańcy Białegostoku wielokrotnie skarżyli się, że z powodu złej infrastruktury nie mogą spokojnie dojeżdżać do swoich miejsc zamieszkania. Dlatego miasto postanowiło ich w końcu wysłuchać i przeznaczyło więcej funduszy na inwestycje z tym związane.

Pieniądze będą przeznaczone na budowę i przebudowę ulic: Szerokiej, Skorupskiej i Dalekiej, Plastusia, Kopciuszka, Diamentowej, Zgoda, A. Rybnika, Obrońców Westerplatte, Skandynawskiej i Wąskiej. Dodatkowe środki będą też przewidziane na budowę ulic: S. Nowakowskiego, A. Chętnika i W. Oczki (osiedle Wygoda), drogi gminnej dojazdowej łączącej ul. Jana III Sobieskiego z ul. J. Kraszewskiego oraz budowę sięgacza (ul. mającej jeden wyjazd) od ul. Żwirki i Wigury.

– Zmiany w budżecie miasta umożliwią realizację inwestycji, które są oczekiwane przez mieszkańców. Znacznie poprawią komfort życia – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Niebawem mają się odbyć przetargi dotyczące inwestycji na ulicach: Przygodnej, Witebskiej, Liniowej, Proletariackiej, L. Waryńskiego oraz Cienistej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

996 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39