Białystok Online

Aktualności

Będą pomagać śpiewając po angielsku

2012.03.11 00:00
Będą pomagać śpiewając po angielsku
Fot: sxc.hu

Mowa o uczestnikach III Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Angielskiej, który w poniedziałek, 12 marca rozpocznie się w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Andersa w Białymstoku. Po raz drugi towarzyszyć mu będzie akcja charytatywna na rzecz 6-letniego Jakuba Iłendo - podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą", cierpiącego na porażenie mózgowe.

Pierwszego dnia konkursu zaprezentują się uczniowie szkól gimnazjalnych, a we wtorek, 13 marca zaśpiewają uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych. Celem przeglądu jest poznawanie języka angielskiego przez śpiew i prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów. Co więcej, całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Jakuba Iłendo, 6-letniego chłopca z porażeniem mózgowym. podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą".

III Wojewódzkim Konkursem Piosenki Angielskiej odbędzie się w godz. 9 - 13 w hali sportowej ZST, ul. Stołeczna 21. Honorowy patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Białystok i Podlaski Kurator Oświaty.

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas