Będą wędliny, miody i antyki. Jarmark w Kiermusach

2016.11.05 17:38
Jarmark w Kiermusach cieszy się dużym powodzeniem od lat. Już w niedzielę (6.11) będzie można zakupić tam m.in. tradycyjne wyroby, takie jak mięso czy ser, a także ręcznie wykonane zabawki, biżuterię i różne inne przedmioty.
Będą wędliny, miody i antyki. Jarmark w Kiermusach
Fot: materiały organizatora

Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach to największa tego typu impreza w kraju. Jest organizowany od 15 lat. Najbliższy już w niedzielę (6.11). Na Czarciej Polanie, blisko Ostoi Żubrów, swoje stoiska wystawią miłośnicy antyków z całego kraju.

Pojawią się kolekcjonerzy wszelkich dóbr, a także rękodzielnicy wyrobów: włókienniczych, drewnianych, biżuterii i wielu innych. Na tym kolorowym jarmarku będzie można zakupić m.in. ręcznie wytwarzane zabawki, obrazki, lalki, kolczyki, bransoletki czy broszki.

Na stoiskach tradycyjnie pojawią się wędliny, miody, nalewki, pieczywo, sery czy warzywa z kruszewskimi ogórkami na czele.

Podczas imprezy warto spróbować pieczonej kiełbaski lub karkówki pod zadaszoną wiatą, a na bardziej wystawny obiad udać się do pobliskiej Karczmy Rzym.

W godz. 12.00-17.00 będzie otwarty dla zwiedzających Jantarowy Kasztel. Znajduje się tam największa w Polsce ekspozycja poświęcona średniowiecznym torturom.

Sprawdź: Listopadowy Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego w Kiermusach

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1003 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39