Będzie apelacja ws. byłego wicewojewody podlaskiego

2015.08.17 00:00
Olsztyńska prokuratura okręgowa zaskarżyła wyrok sądu pierwszej instancji dotyczący byłego wicewojewody podlaskiego. Wojciech Dzierzgowski został uniewinniony od zarzutów nieprawidłowości przy składaniu oświadczeń majątkowych.
Będzie apelacja ws. byłego wicewojewody podlaskiego
Fot: ESD

Apelacja trafi wkrótce do Sądu Okręgowego w Łomży. Prokuratura zarzucała byłemu wicewojewodzie podlaskiemu m.in.: że nierzetelnie wypełnił oświadczenia majątkowe w latach 2007-2011, kiedy ubiegał się o uzyskanie kredytów w wysokości nawet ponad 100 tys. zł. Śledczy domagali się dla samorządowca kary roku wiezienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat oraz wypłaty 1 tys. zł grzywny.

Sąd Rejonowy w Łomży, po rozpatrzeniu sprawy, uznał, że Dzierzgowski jest niewinny jeżeli chodzi o nierzetelnie wypełnienie oświadczeń majątkowych. Z kolei zarzuty dotyczące wprowadzenie w błąd banków podczas zaciągania pożyczek się potwierdziły, ale sam były wicewojewoda zaznaczał, że większość zobowiązań była spłacona, a inne regulowane na bieżąco. Sąd umorzył sprawę w tej kwestii. Były wicewojewoda decyzją sądu miał zapłacić jednak 8 tys. zł zadośćuczynienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1174 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39