Będzie głosowanie nad zniesieniem "klikania" w autobusach

2011.12.28 00:00
W ciągu najbliższych 3 miesięcy pod obrady radnych trafi obywatelski projekt uchwały znoszący obowiązek logowania e-karty po każdym wejściu do autobusu. W środę (28.12) przewodniczący rady miejskiej wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia w tej sprawie.
Będzie głosowanie nad zniesieniem "klikania" w autobusach
Fot: ESD

Obywatelska uchwała dotyczy kwestionowanego przez wielu pasażerów obowiązku "klikania" elektroniczną kartą miejską po każdym wejściu do autobusu. Na początku grudnia grupa mieszkańców złożyła w biurze rady miejskiej projekt, którego wprowadzenie obligowałoby pasażerów do rejestracji biletu okresowego w autobusie tylko raz w miesiącu - w czasie pierwszego przejazdu. Pod pomysłem tym podpisało się ponad 6200 osób. Jednak ze względu na braki formalne (brak podpisów o ustanowieniu pełnomocnika) nie od razu go rozpatrzono.

Po uzupełnieniu braków dokument spełnia wszystkie formalne wymogi: poparła go wystarczająca liczba osób (choć odrzucono ponad 1200 podpisów - podpisujący się nie byli pełnoletni, nie byli zameldowani w Białymstoku, podali zły numer pesel bądź podpisali się kilkukrotnie), projekt zaopiniowany jest przez adwokata, jest jasny i precyzyjny.

Zgodnie z procedurą teraz przewodniczący rady wystąpi o opinię do prezydenta miasta. Projekt zostanie zaopiniowany także przez Komisję Infrastruktury Komunalnej a następnie trafi na sesję. Musi znaleźć się w porządku obrad najpóźniej do 28 marca 2012 r. Wtedy też radni ostatecznie zdecydują czy przychylić się do głosów mieszkańców, którzy uważają, że logowanie się w autobusach jest niepotrzebne i kłopotliwie.

E.S.

841 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39