Będzie można osobiście zasiąść przy warsztacie tkackim. Wstęp bezpłatny

2024.04.14 08:39
Nadchodzą tegoroczne Podlaskie Sploty, czyli największa impreza kultywująca tradycyjne tkactwo na Podlasiu. W ramach wydarzenia organizatorzy zapraszają na warsztaty i szkolenia związane z tym rzemiosłem.
Będzie można osobiście zasiąść przy warsztacie tkackim. Wstęp bezpłatny
Fot: Podlaskie Sploty/PIK w Białymstoku

Podlaskie Sploty to wydarzenie rokrocznie organizowane przez Podlaski Instytut Kultury. Jego celem jest zachowanie tradycji tkactwa na Podlasiu. Projekt zyskuje coraz większą popularność, przyciągając coraz większą liczbę uczestników z roku na rok. W tegorocznej edycji Podlaskich Splotów planowane są warsztaty, pokazy, wystawy, konkursy oraz publikacje, w których główną rolę odgrywa tradycyjne tkactwo. Centrum Białegostoku ponownie wypełni się stoiskami tkackimi, na których lokalne tkaczki oraz twórcy z Polski zaprezentują swoje wyroby. Ponadto, będzie można przyjrzeć się procesowi pracy na krosnach.

Jednak to nie wszystko, ponieważ w ramach Podlaskich Splotów będzie można również osobiście zasiąść przy warsztacie tkackim. Warsztaty, w jakich będzie można wziąć udział to: warsztat tkaniny dwuosnowowej, warsztat sejpaku, warsztat tkaniny przetykanej (radziuszki), warsztat tkania kilimów oraz warsztat tkaniny wybieranej tzw. "perebory". W planach są również dwa szkolenia: szkolenie z odczytywania wzorów z publikacji "Radziuszka - wzory i technika" oraz szkolenie z odczytywania wzorów z tkanin (radziuszek).

Warto podkreślić, że warsztaty przeznaczone są dla dorosłych twórców, rzemieślników oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu tkactwa. Poprowadzone zostaną przez mistrzynie i mistrzów tego fachu. Udział w warsztatach i szkoleniach jest bezpłatny, jednak konieczne jest przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia na adres e-mail organizatorów.

Zgłoszenia na warsztaty tkackie można przesyłać do 17 lipca 2024 roku, natomiast na szkolenia do 10 lipca 2024 roku.

Więcej informacji: Warsztaty tkackie w ramach Podlaskich Splotów

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39