Będzie można porozmawiać o trudnych doświadczeniach podczas warsztatów w Galerii Arsenał

2023.03.28 14:07
Stara ukraińska legenda mówi "dopóki będą powstawać pysanki, zło nie zwycięży dobra na świecie". To przesłanie przyświeca warsztatom "Pysanky Oporu", które odbędą się w Galerii Arsenał w niedzielę (2.04).
Będzie można porozmawiać o trudnych doświadczeniach podczas warsztatów w Galerii Arsenał
Fot: Galeria Arsenał

"Pysanky Oporu" są reakcją na to, co dzieje się obecnie za naszymi wschodnimi granicami, a dokładnie w Białorusi i Ukrainie. Jest to już druga edycja warsztatów zdobienia jaj kolorowymi barwnikami i woskiem.

Galeria Arsenał chce, by zajęcia te były pretekstem do spotkania, integracji, poznania się. "Pysanky Oporu" skierowane są przede wszystkim do osób, które mają doświadczenie przekraczania granicy białoruskiej bądź ukraińskiej, a także, które są dotknięte kryzysem uchodźczym czy migracyjnym.

Warsztaty wykorzystują tradycję ludową zdobienia wydmuszek techniką batiku. Jak informuje Galeria, chodzi w nich głównie o pewne zaklinanie rzeczywistości, oparte na poczuciu wspólnoty, które może uchronić świat przed złem. Arsenał przekonuje, że to dobra okazja, aby wspólnie przepracować traumy i wymienić się doświadczeniami.

Warsztaty "Pysanky Oporu" odbędą się w niedzielę (2.04), w godz. 14:00 - 17:00. Wymagane są zapisy!

Informacje dodatkowe i szczegóły dotyczące zapisów.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

847 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39