Będzie można wybrać się na koncert BAiKA i Ilo & Friends

2023.03.06 09:38
W sobotę (11.03) będzie można posłuchać koncertu Piotra Banacha z formacją BAiKA. Gościnnie wystąpią Ilo & Friends.
Będzie można wybrać się na koncert BAiKA i Ilo & Friends
Fot: Materiały prasowe
Zespół BAiKA

Piotr Banach jest liderem i założycielem takich zespołów jak: Hey, Indios Bravos. To muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Tym razem będzie można posłuchać go z nową formacją BAiKA.

Zespół BAiKA to duet, w którym występuje Piotr Banach i Katarzyna Figaj (działająca pod artystycznym pseudonimem - Kafi Ficaj).

Figaj śpiewa i obsługuje instrumenty klawiszowe, Banach gra na gitarze, instrumentach perkusyjnych i pisze teksty. Komponują i aranżują wspólnie. Nie grają punk rocka, ale działają zgodnie z punkową ideą - D.I.Y. (do it yourself), czyli po prostu zrób to sam.

BAiKA więc sama produkuje swoje nagrania i sama tworzy do nich video clipy.

Podczas koncertu w Sześcian Pubie gościnnie wystąpi nasz lokalny zespół Ilo & Friends, który od wielu lat tworzy w języku białoruskim. Ostatnio pokusił się o kilka piosenek w języku polskim, nie rezygnując rzecz jasna ze swego charakterystycznego brzmienia. Ich muzyka ewoluowała od akustycznego grania po cięższe eksperymenty z nurtu progresywnego. Tak naprawdę to kumpelski zespół złożony z pięciu osobowości, a każdy z muzyków ma za sobą średnio ćwierćwiecze w różnych zespołach, razem jako Ilo & Friends dobijają osiemnastki, a zespół tworzą: Ilo Karpiuk - wokal, Marcin Kochanowicz – gitary, Piotr Ignatowicz – bas, Paweł Ambrożewicz – klawisze i Andrzej Grześ – perkusja.

Dotychczas nagrali 5 płyt.

Koncert odbędzie się w sobotę (11.03), o godz. 20:00 w Sześcian Pubie.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Szczegóły i bilety.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

710 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39