Będzie nowy budynek pogotowia. Już nikt nie zastawi ambulansów

2023.03.02 14:20
Nowa siedziba pogotowia w Kolnie zostanie zlokalizowana przy ul. Sienkiewicza, na nieruchomości uzyskanej w formie darowizny od miasta Kolno.
Będzie nowy budynek pogotowia. Już nikt nie zastawi ambulansów
Fot: Powiat Kolneński

W czwartek (2.03) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji w wysokości 2 mln zł na budowę filii łomżyńskiego pogotowia w Kolnie. Ma to być jednokondygnacyjny budynek, w którym zostaną wydzielone pokoje dla personelu medycznego, magazyn leków i garaż na samochody ratownicze.

Aktualnie na potrzeby działalności filii w Kolnie łomżyńska placówka odpłatnie wynajmuje pomieszczenia oraz miejsca postojowe na terenie szpitala ogólnego. Jednak generują one wysokie koszty funkcjonowania, a także wymagają przebudowy. Poza tym, ratownicy medyczni, personel przychodni i pacjenci korzystają ze wspólnego ciągu komunikacyjnego. Co więcej, ambulanse nie są garażowane, a wyjazd z miejsca parkingowego często jest zastawiony samochodami pacjentów.

Nowa siedziba zostanie zlokalizowana w centrum miasta, przy ul. Sienkiewicza, na nieruchomości uzyskanej w formie darowizny od miasta Kolno. W budynku na potrzeby stacjonowania dwóch zespołów wyjazdowych będzie się mieścić część administracyjno-socjalna, w tym: dwa pokoje ratowników, szatnie z pomieszczeniami sanitarnymi, pokój socjalny z aneksem kuchennym, pokój lekarza, pielęgniarki nadzorującej i koordynującej, sanitariaty personelu, osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenie porządkowe, serwerownia i magazyn leków.

W pozostałej części powstanie dwustanowiskowy garaż na potrzeby pojazdów pogotowia ratunkowego, pomieszczenia: magazynowe, dezynfekcji sprzętu, na odpady medyczne oraz na pompę ciepła. Obiekt zostanie także wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży ma filie w: Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie. Karetki stacjonują także w Ciechanowcu, Nowogrodzie i Stawiskach.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Media Sp. z o.o.
Media Sp. z o.o.ul. Króla Zygmunta Augusta 24
15-136 Białystok
greenverta.com

Więcej informacji
1764 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39