POLECAMY
Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka "ósemki" pomiędzy Białymstokiem a Warszawą. Nowa część drogi ekspresowej będzie miała prawie 13 km.
We wtorek (14.01) wojewoda podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od obwodnicy Mężenina do węzła "Kobylin" (wraz z węzłem). Na kolejnym odcinku krajowej "ósemki" powstanie niezbędna infrastruktura techniczna – dwie jezdnie drogi ekspresowej (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku) o długości 12,8 km. Wybudowane zostaną węzły "Sikory" i "Kobylin", powstaną też tzw. MOPy, czyli Miejsca Obsługi Podróżnych "Cibory Północ" i "Cibory Południe". W ramach tej inwestycji wybudowane zostaną również obiekty mostowe, wiadukty drogowe, przejścia dla zwierząt pod drogą ekspresową oraz ekrany akustyczne.
Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji