Berek czyli upiór w moherze. Spektakl warszawskiego Teatru Kwadrat w Białymstoku [wideo]

2011.02.24 00:00
Typowy polski blok, typowe niewielkie mieszkania. W jednym z nich mieszka Anna - typowy moherowy beret. W drugim Paweł - typowy gej.
Berek czyli upiór w moherze. Spektakl warszawskiego Teatru Kwadrat w Białymstoku [wideo]
materiały organizatora

Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, traktowanej nieco powierzchownie religii oraz córki Małgosi, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką. On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację seksualną, nie potrafi jednak odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej.

Jego gorączkowe poszukiwania tego "jednego jedynego" sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych. Oboje są samotni i nieszczęśliwi. I oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie polskiej rzeczywistości, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji."Berek czyli upiór w moherze" to adaptacja powieści Marcina Szczygielskiego. W spektaklu występują: Ewa Kasprzyk, Paweł Małaszyński, Ilona Chojnowska i Katarzyna Glinka oraz gościnnie Sebastian Cybulski i Maksymilian Rogacki. Sztukę warszawskiego Teatru Kwadrat będzie można zobaczyć 27 lutego w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Szczegóły TUTAJ.

andy

1468 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39