Bez niespodzianki, ale nie bez emocji

2019.11.30 19:27
Żubry Białystok w 11. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zgodnie z planem pokonały Ochotę Warszawa 84:67. Mimo triumfu pojedynek ze stołecznym zespołem nie był jednak dla podopiecznych Krzysztofa Kalinowskiego tym z gatunku łatwych.
Fot: pixabay.com

Za białostockimi Żubrami 3. ligowy mecz w hali UwB przy ul. Świerkowej w tym sezonie. W sobotę (30.11) koszykarze z północno-wschodniej Polski zmierzyli się na własnym parkiecie z przedostatnią w stawce Ochotą Warszawa i spotkanie to wygrali, aczkolwiek przebieg wspomnianej rywalizacji przyniósł sporo emocji.

Po 10 minutach zmagań to bowiem goście, dosyć niespodziewanie, prowadzili różnicą 4 oczek. W połowie pojedynku przewagę mieli już gospodarze, ale ta wynosiła zaledwie 2 punkty, dlatego w tym momencie białostoccy kibice wciąż nie mogli być pewni tego, że 8. wygrana rogatego zespołu w rozgrywkach 2019/2020 stanie się w sobotni wieczór faktem.

A jednak mimo początkowych nerwów koszykarzom szkolonym przez Krzysztofa Kalinowskiego udało się w końcu odskoczyć przeciwnikom na większy dystans, w efekcie czego ostatnia faza meczu była już przez Żubry dosyć spokojnie kontrolowana. Białostoczanie wygrali więc z Ochotą Warszawa 84:67, a spotkanie to z największym dorobkiem punktowym zakończyli Michał Wielechowski oraz Andrzej Misiewicz (obaj po 18 oczek).

Inny podlaski klub - Tur - swoje starcie w ramach 11. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) rozegra w niedzielę (1.12). Rywalem podopiecznych Kamila Zakrzewskiego będzie lider tabeli, czyli HydroTruck Sky Tattoo II Radom.