Bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie stworzyli specjalne strony internetowe

2011.02.08 00:00
II LO w Bielsku Podlaskim, IV LO w Białymstoku, ZSEiO w Łomży, ZSO w Sejnach i ZSOiZ w Mońkach - młodzież z tych pięciu podlaskich placówek otrzymała konkursowe wyróżnienia w przypadającym dziś Dniu Bezpiecznego Internetu.
Bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie stworzyli specjalne strony internetowe
Fot: Ewelina Sadowska
Wyróżnienie przypadło IV LO z Białegostoku

- Dziś funkcjonowanie naszego życia bez internetu nie jest możliwe. Nasza praca, a także wypoczynek, z internetem są nieodłącznie związane - mówił we wtorek (8.02) na rozstrzygnięciu konkursu "(Nie)bezpieczny internet" członek zarządu województwa, Jacek Piorunek.

Internet, to niestety również zagrożenia - stykanie się z niebezpiecznymi treściami czy kontakt z groźnymi ludźmi, Jest to szczególnie istotne, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że przeciętna wieku dzieci rozpoczynających korzystanie z internetu wynosi 9 lat.

Stąd konkurs zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Miał on zachęcić młodych ludzi, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu do zaproponowania swojej recepty na bezpieczne poruszanie się w światowej sieci. Uczestnicy mieli stworzyć stronę internetową, która opisuje ten temat.

Najwyżej oceniono witrynę stworzoną przez uczniów z Moniek. Będzie ona umieszczona na oficjalnych portalach instytucji w naszym regionie, a także na stronach internetowych szkół.

E.S.

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39