Bezpieczna droga do szkoły. Straż Miejska prowadzi kontrole

2021.08.25 10:04
W pierwszych dniach września funkcjonariusze Straży Miejskiej będą pomagać bezpiecznie dojść do szkoły uczniom przez najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych.
Bezpieczna droga do szkoły. Straż Miejska prowadzi kontrole
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszem Policji oraz przedstawicielem Zarządu Dróg Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku przeprowadzają kontrole w rejonach placówek oświatowych.

- W trakcie trwających kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę na wszystkie aspekty mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo uczniów. Przedmiotem kontroli są w szczególności czytelność i prawidłowość oznakowania drogowego ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych, stan barier ochronnych uniemożliwiających dziecku wybiegnięcie na jezdnię oraz stan sygnalizatorów w obrębie skrzyżowań - przekazuje Marta Rybnik z białostockiej Straży Miejskiej.

Działania nie zakończą się na sierpniowych kontrolach. Patrol szkolny przez cały rok będzie pracował w rejonie placówek oświatowych dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i reagując w przypadku stwierdzenia różnego typu nieprawidłowości i zagrożeń.

W pierwszych dniach września funkcjonariusze Straży Miejskiej będą również pomagać bezpiecznie dojść do szkoły uczniom przez najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół. Obecność mundurowych ma przypominać także kierowcom o konieczności ograniczenia prędkości jazdy w okolicy placówek oświatowych i zachowania szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych.

- Stałym elementem działań "Bezpiecznej drogi do szkoły" są też spotkania z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Strażnicy będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły - dodaje Marta Rybnik.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1036 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39