"Bezpieczne piątki", czyli m.in. kontrole na przejazdach kolejowo-drogowych

2017.06.30 09:42
Będą kontrole, ulotki i pouczenia. Tym razem przedstawicieli kampanii "Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!" oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei spotkamy na przejeździe kolejowo-drogowym w Fastach przy ul. Łyskowskiej.
"Bezpieczne piątki", czyli m.in. kontrole na przejazdach kolejowo-drogowych
Fot: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

"Bezpieczne piątki" to jedno z wakacyjnych działań PKP Polskich Linii Kolejowych SA na setkach przejazdów w całym kraju. Akcja prowadzona będzie przez wakacje, tzn. do 1 września. Przedstawiciele kampanii "Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!" oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei poprzez kontrole, ulotki i pouczenia przypomną kierowcom i pieszym o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych.

- Poza wyłączeniem rozsądku, najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź omijanie półrogatek – wskazuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Kolejarze i funkcjonariusze SOK rozdawali już ulotki na przejeździe w Uhowie (gmina Łapy), natomiast w piątek (30 czerwca) pojawią się w Fastach przy ul. Łyskowskiej.

W ubiegłym roku na terenie woj. podlaskiego doszło do 11 zdarzeń na przejazdach kolejowo–drogowych (wypadki i kolizje), w których 6 osób zginęło, a 2 zostały ciężko ranne. W I kwartale tego roku w Podlaskiem miały miejsce 2 zdarzenia (wypadki i kolizje), w których ciężkich obrażeń doznały 2 osoby.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1160 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39