Bezpłatna wycieczka autobusem i nowa wystawa. Propozycje Muzeum Wojska

2015.09.01 00:00
Muzeum Wojska ma dwie propozycje na najbliższe dni. We wtorek (1.09) zostanie otwarta wystawa prac Ottona Grynkiewicza, z kolei w środę (2.09) będzie można wyruszyć w wycieczkę autokarem śladami bitwy o Białystok.
Bezpłatna wycieczka autobusem i nowa wystawa. Propozycje Muzeum Wojska
Fot: KPK Białystok
Jutro można będzie wybrać się na wycieczkę zabytkowym "ogórkiem"

Pokazać dramatyczne wspomnienia osłonięte mgiełką baśniowości, posłużyć się alegorią tam, gdzie rzeczywistość była zbyt bolesna. Taka jest twórczość Ottona Grynkiewicza, którą będzie można oglądać od 1 września. Grynkiewicz - jak sam przyznaje - jest samoukiem. Malować uczył się na kursach oraz podpatrując innych artystów. Obrazy olejne i akwarele przywołują wspomnienia, kiedy to wraz matką i siostrą został wywieziony na Syberię.

Z kolei 2 września o godz. 11.00 będzie można wybrać się na wycieczkę autobusem "ogórkiem". 1 września 1939 roku białostoczanie dowiedzieli się o wybuchu II wojny światowej. W tym samym dniu nad naszym miastem pojawiły się samoloty z czarną swastyką. Jednak pierwsze informacje oraz zarządzenia w prasie białostockiej pojawiły się następnego dnia. Jak mieszkańcy zareagowali na te informacje? Dowiedzieć się będzie można podczas spotkania.

Szczegóły: Wystawa prac Ottona Grynkiewicza, Śladami bitwy o Białystok - wycieczka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1020 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39