Bezpłatne autobusy w dniu wyborów. Rozpoczęła się akcja zachęcająca do głosowania

2024.03.22 13:04
Wybory samorządowe coraz bliżej - do lokali wyborczych pójdziemy już 7 kwietnia. Do głosowania zachęca kampania "Kto głosuje ten się liczy". W ramach tej profrekwencyjnej akcji w przestrzeni miasta pojawiły się plakaty m.in. w autobusach i na przystankach.
Bezpłatne autobusy w dniu wyborów. Rozpoczęła się akcja zachęcająca do głosowania
Fot: UM Białystok
Hasło kampanii brzmi "Kto głosuje ten się liczy"

Darmowy przejazd w dniu głosowania

Do wzięcia udziału w wyborach zachęca sam (ubiegający się o reelekcję) Tadeusz Truskolaski.

- Zachęcam i gorąco namawiam wszystkich uprawnionych do głosowania. W październikowych wyborach do parlamentu frekwencja w naszym mieście była wyższa niż w kraju, wyniosła 77,64%. Liczę na to, że w wyborach samorządowych te wyniki będą jeszcze wyższe – podkreślał w czwartek (21.03) prezydent miasta.

Aby ułatwić dotarcie do lokali wyborczych w Białymstoku, prezydent Truskolaski wystąpił z wnioskiem do Rady Miasta o zapewnienie wszystkim bezpłatnych przejazdów autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej w dniu wyborów.

Będzie zapewniona pomoc w dotarciu na wybory

Na pomoc w dotarciu na wybory będą mogły także liczyć osoby niepełnosprawne z dysfunkcją kończyn dolnych. Miasto zapewni w tym dniu bezpłatny przejazd komunikacją specjalną. Zgłoszenia przyjmowane są w godzinach pracy urzędu oraz w dniu wyborów od 7.00 do 19.00 pod numerem telefonu (85) 744 34 04.

Agata Rosińska24@bialystokonline.pl

975 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39