Bezpłatne badania i konsultacje specjalistów. Akcja "Teraz Serce!" w Białymstoku

2015.01.16 00:00
Już w najbliższą sobotę (17.01) w Galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku odbędzie się akcja medyczna w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktyki chorób układu krążenia "Teraz Serce!". Każdy może skorzystać z bezpłatnych badań oraz specjalistycznej konsultacji.
Bezpłatne badania i konsultacje specjalistów. Akcja "Teraz Serce!" w Białymstoku
Fot: Materiały organizatora

Podczas ośmiogodzinnej akcji medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

Udział w Akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zgłoszą się w dniu akcji. Głównym jej celem jest ułatwienie mieszkańcom Białegostoku dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Wybór miejsc, w których odbywają się bezpłatne badania, podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

Ciekawostką jest to, że do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w centrum handlowym, zostaje przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili możemy wydrukować i wręczyć pacjentowi.

Bezpłatne badania serca odbędą się w sobotę (17.01) w godzinach od 9.00 do 17.00 w Galerii Zielone Wzgórze, mieszczącej się przy ul. Wrocławskiej 20 w Białymstoku.

Szczegóły: Akcja "Teraz Serce!".

Portal miejski BiałystokOnline.pl patronuje akcji "Teraz Serce!".

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39