Bezpłatne badania spirometryczne

2005.11.23 00:00
Z okazji obchodzonego 16 listopada Światowego Dnia POCHP, 26 listopada w Białymstoku odbędą się bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje lekarskie.

Akcja jest częścią Ogólnopolskiego Programu Profilaktyczno-Edukacyjnego "Głęboki Oddech" na Rzecz Walki z Przewlekłą Obturacyjną, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

W Białymstoku na bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje lekarzy specjalistów chorób płuc odbędą się 26 listopada w godz. od 8.30-13.00 w Poradni Chorób Płuc przy ul. Żurawiej 14 w Białymstoku.

Wszyscy pacjenci, u których wynik badania spirometrycznego będzie odbiegał od normy, będą mieli możliwość uzyskania bezpośrednio po badaniu bezpłatnej konsultacji lekarza specjalisty - pulmonologa. Na badania spirometryczne powinni zgłosić się wszyscy palacze papierosów, osoby narażone na szkodliwe pyły lub dymy oraz osoby cierpiące na przewlekły kaszel, trudności w oddychaniu i duszność podczas wysiłku.

Dzięki badaniu spirometrycznemu możliwe jest wykrycie choroby już w bardzo wczesnym stadium. Badanie trwa około 5 minut i jest całkowicie bezbolesne. Polega ono na wykonywaniu głębokich oddechów do małego aparatu - spirometru. Dzięki temu badaniu, możliwe jest określenie rezerw oddechowych płuc, czyli ustalenie, czy pacjent choruje na POChP i w jakim stadium zaawansowania znajduje się choroba.
"Głęboki Oddech" jest Program Profilaktyczno - Edukacyjny, ma ogólnopolski charakter i zmierza do zwiększenia w społeczeństwie świadomości istnienia POChP. Informuje na temat objawów choroby, jej przyczyn oraz skutków. Edukuje w zakresie walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc. Organizatorem programu jest Polskie Towarzystwo Chorób Płuc, zrzeszające wybitnych naukowców, zajmujących się chorobami płuc.


1739 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39