Bezpłatne badanie piersi. Będzie możliwe w kilku miejscach na Podlasiu

2023.07.05 08:39
W najbliższym czasie, w kilku miejscach w naszym województwie, będzie można wziąć bezpłatny udział w mammografii. Badanie skierowane jest głównie do kobiet w wieku od 50 do 69 lat.
Bezpłatne badanie piersi. Będzie możliwe w kilku miejscach na Podlasiu
Fot: Mammografia Kaufland

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, w lipcu na parkingach wybranych sklepów Kaufland oraz w kilku miastach województwa podlaskiego, takich jak Białystok, Augustów, Bielsk Podlaski i Łomża, pojawiają się mobilne punkty badań mammograficznych, zwane "mammobusami".

Inicjatywy takie jak bezpłatne badania mammograficzne odgrywają istotną rolę w profilaktyce raka piersi, umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych i zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej dla kobiet. Sieć Kaufland, będąca międzynarodowym liderem w branży marketów, angażuje się w tego typu działania społeczne, promując zdrowy styl życia oraz odpowiednie nawyki żywieniowe.

Badania mammograficzne organizowane przy parkingach sieci Kaufland, odbyły się już w naszym województwie w Białymstoku i Łomży. Będzie można je jednak w najbliższym czasie wykonać jeszcze w Bielsku Podlaskim i w Łomży.

Darmowe badanie mammograficzne jest dostępne dla kobiet, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, należy zarejestrować się telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownice sieci Kaufland mogą również wykonać badania w czasie pracy.

Bezpłatne badania mammograficzne można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka, takie jak te obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Roczne darmowe badanie mammograficzne jest również możliwe w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u matki, siostry lub córki.

Dodatkowo, odbędzie się także bezpłatne badanie mammograficzne w Choroszczy. Mammobus będzie czekał w centralnym punkcie miasta, a rejestracja na badania odbywa się drogą telefoniczną.

Więcej informacji: Bezpłatne badanie mammograficzne w Bielsku Podlaskim i Augustowie, Mammografia w Choroszczy

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1070 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39