Bezpłatne oprowadzanie po wystawie w elektrowni

2016.07.07 19:19
Artystka Karolina Breguła wcieli się w rolę przewodniczki oprowadzającej po wystawie "Nowe ilustracje" w elektrowni Galerii Arsenał. Wstęp na performance jest wolny.
Bezpłatne oprowadzanie po wystawie w elektrowni
Fot: materiały organizatora
Aleksandra Czerniawska Wiertow - Muzeum Tymczasowe, odsłona 2008

Breguła będzie tłumaczyła sztukę pokazywaną na wystawie. Jest to swego rodzaju powrót do projektu pt. Biuro tłumaczeń sztuki, który powstał jako strona internetowa, działająca od sierpnia 2010 r. do grudnia 2011 r. To praca dyplomowa Karoliny Breguły powstała w 2010r., przygotowana pod kierunkiem prof. Józefa Robakowskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Artystka zapraszała znane i mniej znane osoby, bardziej i mniej związane ze sztuką, aby uzupełniały stronę o swoje własne interpretacje wystaw lub poszczególnych prac. Interpretacje, często odbiegające od intencji ich autorów czy kuratorów, wprowadzały pewnego rodzaju ferment, ale też poszerzały możliwości interpretacyjne sztuki.

Uczestnicy performance'u mogą skonfrontować własne opinie z autorską interpretacją wystawy "Nowe ilustracje" w wykonaniu artystki.

Wydarzenie zaplanowano w piątek (8 lipca) o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

Szczegóły: Karolina Breguła - Tłumaczenie sztuki

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1088 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39