Bezpłatne spacery po mieście. Odkryj miejsca, których do tej pory nie znałeś

2016.04.13 11:26
To będzie opowieść o pierwszych latach życia twórcy międzynarodowego języka. Uczestnicy spacerów poznają miejsca związane z Ludwikiem Zamenhofem.
Bezpłatne spacery po mieście. Odkryj miejsca, których do tej pory nie znałeś
Fot: Anna Dycha
Cykl spacerów organizuje Centrum im. Ludwika Zamenhofa

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać się na spacer tematyczny w kwietniowy weekend. Po pierwsze, to doskonała okazja, by poznać bliżej te miejsca w Białymstoku, które wiążą się z Ludwikiem Zamenhofem. Po drugie, 14 kwietnia minie 99 lat od śmierci twórcy języka esperanto i wędrówka dedykowanym mu szlakiem jest doskonałą okazją, by uczcić jego dzieło. Po trzecie, kwietniowe wędrówki otwierają cykl tematycznych spacerów, na które od kwietnia do października 2016 roku zaprasza CLZ.

Szlak Ludwika Zamenhofa to bowiem jeden z pięciu szlaków tematycznych (pozostałe: bojarski, wielokulturowy, modernizmu i białostockich nekropolii), jakie placówka wytyczyła w Białymstoku. Wszystkie są okazją do tego, by lepiej poznać miasto, dowiedzieć się więcej o jego historii i odkryć miejsca, o istnieniu których często nie mamy pojęcia. Spacery poprowadzi Sebastian Wicher.

Wycieczki zaplanowano 14 i 15 kwietnia (grupy zorganizowane) oraz 16 i 17 kwietnia (osoby indywidualne). Przewidziane jest również zwiedzanie dwóch wystaw prezentowanych w CLZ. Udział w spacerach jest bezpłatny.

Szczegóły: Spacer szlakiem Ludwika Zamenhofa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39