Bezpłatne webinaria dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Codziennie

2020.03.18 11:04
Jak efektywnie nauczać zdalnie - taka wiedza niewątpliwie przyda się teraz wszystkim nauczycielom oraz dyrektorom szkół. Fachowcy od programowania zapraszają na zdalne zajęcia poświęcone nauczaniu przez internet.
Bezpłatne webinaria dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Codziennie
Fot: pixabay.com

Uczniowie, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół muszą zmierzyć z aktualną sytuacją. W obawie przed epidemią koronawirusa w Polsce zamknięto wszystkie żłobki, przedszkola oraz szkoły. Lekcje odbywają się zdalnie, poprzez e-learning. O szczegółach pisaliśmy tutaj: Zamknięte szkoły z powodu koronawirusa. Zdalne lekcje mają pomóc.

W Technikum Programistycznym INFOTECH w Białymstoku rozpoczęły się już pierwsze lekcje przez internet, zarówno audio, jak i wideo, wykorzystując przy tym różne techniki oraz dostępne narzędzia.

- Chcemy podzielić się naszą wiedzą, jak atrakcyjnie i efektywnie uczyć zdalnie. Chcemy pokazać drogę, jaką przeszliśmy, żeby przygotować szkołę do realiów edukacji wykorzystującej technologię XXI wieku - mówi programista Karol Przybyszewski z INFOTECH, który w Technikum Programistycznym INFOTECH dba o odpowiedni poziom nauczania przedmiotów zawodowych.

W związku z tym do najbliższego piątku (20 marca) nauczyciele oraz dyrektorzy szkół mogą wziąć udział w bezpłatnych webinariach. Będą one odbywać się o stałej porze - w godz. 14.00-14.30.

By wziąć udział w webinarium, konieczne jest wypełnienie formularza, który jest dostępny na stronie Technikum.

Agenda webinariów:

1. Co to znaczy uczyć zdalnie?
2. Czy możliwa jest interakcja nauczyciel - uczeń?
2. Hangout meet i cała klasa w jednym miejscu.
3. Dysk w chmurze - miejsce na materiały i zadania dla uczniów.
4. Classroom dla wszystkich.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1575 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39