Białoruś i Ukraina – nowe kierunki biznesowe

2015.04.23 00:00
We czwartek (23.04) odbyła się konferencja dotycząca współpracy transgranicznej na linii Polska – Białoruś – Ukraina.
Białoruś i Ukraina – nowe kierunki biznesowe
Fot: JK

Eksperci z zakresu współpracy międzynarodowej spotkali się, by porozmawiać o tym jak obecnie wygląda współpraca transgraniczna z naszymi wschodnimi sąsiadami. Rozważano m.in. jak pokonywać bariery, które tę współpracę utrudniają.

- Konferencja jest zakończeniem projektu, który Białostocka Fundacja Kształcenia Kard realizowała od listopada 2013 roku. Celem naszych działań jest wzmocnienie współpracy jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorstw tak, żeby promować współpracę transgraniczną i poprawiać jej stan – mówi Magdalena Kochanowska z Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr.

Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w spotkaniu mogli dowiedzieć się jakie możliwości współpracy widzą biznesmeni z Białorusi i Ukrainy. Problemem jest bowiem to, że właściciele podlaskich firm często nie wiedzą skąd mogą czerpać tego typu informacje.

- Chcemy pomagać przedsiębiorcom, stąd dzisiejsze spotkanie – dodała Kochanowska.

Podczas konferencji rozmawiano m.in. o transgranicznej działalności Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, dobrych praktykach współpracy transgranicznej, oraz wpływie SSSE na potencjał gospodarczy naszego regionu.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

1425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39