Białostoccy karatecy przywieźli 9 pucharów

2019.03.14 18:24
W minioną sobotę (9.03), w Nowogrodzie Bobrzańskim, rozegrano III Puchar Polski Oyama Cup w Knockdown Seniorów oraz Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Oyama PFK w Kumite. Na imprezach tych świetnie spisali się zawodnicy ze stolicy Podlasia.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Blisko 150 zawodników z 23 ośrodków Oyama Karate i Kyokushin Tezuka Group stanęło do rywalizacji w III Pucharze Polski Oyama Cup w Knockdown Seniorów oraz Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Oyama PFK w Kumite. Na pierwszych i drugich zawodach zaprezentowali się przedstawiciele Białostockiego Klubu Oyama Karate, których do zmagań przygotowali shihan Witold Choiński i sensei Marcin Siegieńczuk.

Wśród juniorów najlepiej wypadła Oliwia Balczun, która w kategorii 14-16 lat powyżej 60 kg zajęła pierwsze miejsce. Drugi stopień na podium w tej samej rywalizacji wywalczyła Ewa Jaworowicz.

Jeżeli chodzi o poczynania seniorów, to tu najlepiej zaprezentował się Jarosław Kisiel, który nie miał sobie równych w kategorii seniorów starszych powyżej 35 lat (+80 kg). Kolejna lokata przypadła jego klubowemu koledze - Krzysztofowi Rydzewskiemu.

Pozostałe miejsca zawodników Białostockiego Klubu Oyama Karate:
- Maksymilian Bielecki - drugie miejsce w kat. młodzik 10-12 lat, waga do 30 kg,
- Maciej Mróz - drugie miejsce w kat. junior młodszy 12-14 lat, waga do 40 kg,
- Jakub Szerenos - drugie miejsce w kat. junior 14-16 lat, waga do 60 kg,
- Michał Samojlik - trzecie miejsce w kat. junior 14-16 lat, waga do 50 kg,
- Michał Grabowski - trzecie miejsce w kat. senior, waga do 80 kg.

W sumie juniorzy i seniorzy białostockiego klubu zdobyli 9 pucharów - dwa za pierwsze miejsca, pięć za drugie lokaty i dwa za pozycje numer trzy.

Powyższe rezultaty są bardzo dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Kumite, które już pod koniec miesiąca zorganizowane zostaną w stolicy Podlasia.