Białostoccy lalkarze nagrodzeni Henrykami

2012.03.20 00:00
Barbara Muszyńska, Krzysztof Rau i Aleksander Skowroński otrzymali tegoroczne Henryki - nagrody za osiągnięcia oraz całokształt pracy artystycznej w dziedzinie teatru lalek.
Białostoccy lalkarze nagrodzeni Henrykami
Fot: BTL
Barbara Muszyńska

Nagrody przyznawane są corocznie w okolicach 21 marca, czyli Światowego Dnia Lalkarstwa, przez Sekcję Teatrów Lakowych ZASP polskim artystom teatru lalek - aktorom, reżyserom, twórcom marionetek - za całokształt twórczości.

W tym roku nagrodzono: Barbarę Muszyńską - aktorkę Białostockiego Teatru Lalek, wykładowcę Wydziału Lalkarskiego w Akademii Teatralnej, Krzysztofa Raua - reżysera, aktora, byłego dyrektora Teatru Lalek Banialuka, twórcę i profesora Wydziału Lalkarskiego, a także Aleksandra Skowrońskiego, aktora teatrów Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku, Wierszalin w Supraślu, Dramatycznego w Białymstoku, Wybrzeże w Gdańsku. Skowroński ma też na koncie role w teatrach telewizji a także epizody w serialach takich jak "Boża podszewka", "Na dobre i na złe".

Statuetka Henryka przypomina Henryka Ryla - reżysera, dramaturga, dyrektora Teatru Lalki i Aktora Groteska w Krakowie, założyciela Teatru Lalek Arlekin w Łodzi, współtwórcy czasopisma "Teatr Lalek".

Za: PAP, BTL

MAG

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39