Białostoccy olimpijczycy wrócili do kraju. Przywitał ich zastępca prezydenta

2022.02.22 15:55
Sportowcy ze stolicy Podlasia, którzy uczestniczyli w zimowych igrzyskach olimpijskich rozegranych w Pekinie, wrócili już do Polski. Naszych reprezentantów, jeszcze na warszawskim lotnisku, powitał zastępca prezydenta Białegostoku - Rafał Rudnicki.
Białostoccy olimpijczycy wrócili do kraju. Przywitał ich zastępca prezydenta
Fot: Miasto Białystok

Podczas zakończonych w niedzielę (20.02) zimowych igrzysk olimpijskich mogliśmy oglądać aż 4 sportowców, którzy na co dzień reprezentują barwy Juvenii Białystok. W Pekinie wystartowali Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Łyżwiarze szybcy ze stolicy Podlasia nie zdołali wprawdzie sięgnąć po medale, ale fakt ten nie sprawił, że powrót do kraju był dla wspomnianej grupy zwyczajny. Na lotnisku Okęcie, w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, zawodników oraz trenerkę Urszulę Kamińską powitał bowiem zastępca naszego miasta.

Rafał Rudnicki wręczył olimpijczykom kwiaty i pogratulował łyżwiarzom udziału w najważniejszej imprezie dla każdego sportowca. Nie zabrakło też słów otuchy skierowanych w stronę Natalii Maliszewskiej, która w Pekinie przeżyła bardzo trudne chwile. Najpierw, z powodu pozytywnych testów na obecność koronawirusa, 26-latka została wykluczona z rywalizacji na swym ulubionym dystansie 500 m, a następnie młodsza z sióstr Maliszewskich, rozbita wcześniejszymi wydarzeniami, zaliczyła nieudane starty w biegach na 1000 i 1500 m.

Warto jednak wspomnieć, że Natalia dobrze wypadła w sztafecie kobiet (3000 m). Polska drużyna zajęła w tych zmaganiach wysokie 6. miejsce. Taki rezultat Biało-Czerwone wywalczyły w składzie: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska.

Wyniki sportowe osiągnięte przez łyżwiarzy szybkich Juvenii Białystok na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie:
- Natalia Maliszewska: start na dystansie 1000 m (5. miejsce w ćwierćfinale, ostatecznie 17. miejsce w zawodach), start na dystansie 1500 m (5. miejsce w ćwierćfinale i 29. miejsce ostatecznie) oraz start w sztafecie kobiet na 3000 m (6. miejsce),
- Patrycja Maliszewska: start na dystansie 500 m (22. miejsce) oraz start w sztafecie kobiet na 3000 m (6. miejsce),
- Michał Niewiński: start na dystansie 1500 m (6. miejsce w ćwierćfinale i 31. miejsce ostatecznie) oraz start w sztafecie mieszanej (4. miejsce w ćwierćfinale i 11. miejsce ostatecznie),
- Łukasz Kuczyński: start w sztafecie mieszanej (4. miejsce w ćwierćfinale i 11. miejsce ostatecznie).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
200 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39