Białostoccy policjanci najlepsi w kraju

2013.10.03 00:00
Wojewoda podlaski i prezydent Białegostoku spotkali się w czwartek (3.10) ze zwycięzcami XX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji "Patrol Roku 2013". Podlascy policjanci tym razem byli najlepsi zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i generalnej.
Fot: Ł. Wiśniewski

Podlascy policjanci podczas tegorocznych XX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku" zdobyli pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i generalnej. Najlepsza Polska drużyna turnieju: sierż. szt. Mieczysław Kotowski i st. sierż. Adrian Moszczyński z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku (w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce) oraz st. sierż. Adrian Onoszko i sierż. Piotr Bołtruczuk z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku (w klasyfikacji generalnej zajęli II miejsce) spotkali się w czwartek (3.10) z wojewodą podlaskim Maciejem Żywno, prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim oraz szefem podlaskiej policji nadinsp. Sławomirem Mierzwą.

- Gratulujemy zwycięzcom odniesionego sukcesu i wysokiego poziomu wyszkolenia - mówił Tadeusz Truskolaski.

Turniej odbył się 25-27 września w Szkole Policji w Słupsku. O tytuł najlepszego patrolu rywalizowało 17 czteroosobowych drużyn z całego kraju. Zawody trwały 3 dni i obejmowały 6 konkurencji, m.in.: strzelanie, techniki obezwładniania, czyli obrona przed atakiem, udzielanie pierwszej pomocy oraz tor przeszkód.

- To nasz pierwszy sukces na tego typu zawodach. Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności - mówił sierż. Piotr Bołtruczuk z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. - Czujemy zaszczyt i wyróżnienie, że mogliśmy reprezentować województwo podlaskie.

Przypomnimy, że nie są to pierwsze zawody, gdzie podlascy policjanci zdobywają trofea. W zeszłym roku nasi mundurowi zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz I i II miejsce w klasyfikacji generalnej.