Białostoccy studenci lecą do Dubaju. To dla nich ogromna szansa

2021.07.06 12:10
Pięciu studentów Uniwersytetu w Białymstoku spędzi 3 miesiące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To dla nich nie tylko przygoda, ale i szansa na poszerzenie swojej wiedzy.
Białostoccy studenci lecą do Dubaju. To dla nich ogromna szansa
Fot: pixabay.com

Pięciu studentów poleci do Dubaju

Katarzyna Gdula z Wydziału Chemii, Laura Anastazja Gordziejczyk z Wydziału Filologicznego, Milena Łuckiewicz z Wydziału Ekonomii i Finansów, a także Karolina Lasota i Olaf Moczydłowski z Wydziału Prawa to białostoccy studenci, którzy dołączą do załogi Pawilonu Polski podczas Wystawy Światowej Expo 2020. W lutym odpowiedzieli na pytanie rekrutacyjne i teraz szykują się na trzymiesięczne praktyki w Dubaju.

- Od razu wiedziałam, że to szansa dla mnie, to jest coś czego szukałam, czego oczekiwałam od studiów: szansy na rozwój, na zrobienie czegoś więcej – mówi Katarzyna Gdula. – Jestem człowiekiem ambitnym, otwartym i bardzo chętnie podejmuję nowe działania.

Tak samo uważa kolejna uczestniczka wyjazdu - Milena Łucewicz:

- Gdy zobaczyłam w skrzynce mailowej informację o studentach poszukiwanych na praktyki w Dubaju, pomyślałam, że to wielka szansa dla mnie. Nie było momentu zawahania. To świetna możliwość rozwoju, poznania nowych ludzi i muszę tam jechać – relacjonuje studentka ekonomii.

Młodzi ludzie, by znaleźć się w prestiżowej grupie i polecieć do Dubaju przechodzili składającą się z kilku etapów rekrutację. Musieli zaprezentować siebie, swoje umiejętności, doświadczenia, osobowość i pasje. Praktyki studenckie podczas Expo 2020 zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). W sumie wpłynęło 50 zgłoszeń z Uniwersytetu w Białymstoku. Spośród nich PAIH wybrała piątkę szczęśliwców.

Informacja o wyjeździe była dla niektórych niesamowitą niespodzianką:

- Jestem podekscytowany uczestnictwem w tak wielkim, międzynarodowym projekcie, tym, że będę mógł rozwinąć skrzydła, pokazać swoje umiejętności, a przede wszystkim dobrze się bawić: zwiedzić ponownie Emiraty, zobaczyć tamtejsze cuda architektury oraz spotkać ludzi którzy tam żyją. A w polskim pawilonie chciałbym osobiście pokazać, co ja kocham w Polsce – wylicza Olaf Moczydłowski.

- W perspektywie aktualnych białostockich upałów, gdy pomyślę, że pojadę do Dubaju i przywita mnie 50 stopni, to mam nadzieję, że się nie roztopię – uśmiecha się Laura Anastazja Gordziejczyk. – Widzę też, że na pewno będę musiała włożyć sporo wysiłku w pobyt tam, w siebie, żeby czuć się komfortowo, czegoś się nauczyć i dać coś od siebie, bo po to tam jadę – dodaje.

To ogromna szansa dla młodych ludzi

Młodzi ludzie zdają sobie też sprawę z ogromnej szansy, jaka została im dana:
- Dużo okazji, dużo możliwości do samorozwoju, w szczególności pod kątem kariery, a także pod kątem rozwinięcia moich możliwości językowych. Nawet ostatnio zaczęłam myśleć o tym, żeby rozpocząć naukę języka arabskiego, skoro wyjeżdżam do Dubaju. A oprócz tego, to na pewno fantastyczni ludzie, którzy tam wyjeżdżają i których poznamy – mówi Karolina Lasota. – Życzę sobie i innym uczestnikom, by okazało się to przygodą naszego życia.

Na praktyki do Dubaju oprócz białostockich studentów polecą także studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, z Grupy Uczelni Vistula, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W sumie szeregi Zespołu Pawilonu Polski zasili 150 studentów z całej Polski. Podobnie jak w przypadku żaków z pozostałych uczelni publicznych, pobyt reprezentantów UwB sfinansuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Obecnie trwa także nabór dla przedsiębiorców, którzy także mają szansę na udział w Wystawie Światowej Expo w Dubaju, zobacz: Urząd organizuje nabór na misję dla właścicieli firm. Jest szansa na wyjazd do Dubaju

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39