Białostocka drogówka dostała Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Kosztował 460 tys. zł

2021.08.19 09:59
Na białostockich drogach będziemy mogli spotkać nowy radiowóz białostockiej drogówki. Auto zostało wyposażone w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych.
Białostocka drogówka dostała Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Kosztował 460 tys. zł
Fot: podlaska.policja.pl

Volkswagen Crafter - nowy radiowóz z pełnym wyposażeniem w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych trafił do Komendy Miejskiej Policji. Zalicza się go do pojazdów APRD, czyli Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego. W samochodzie są cztery siedziska dwa stoliki na szynach przesuwnych, na których umiejscowione są dwa laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne. Mundurowi mogą też korzystać z zamontowanej szafy na dokumenty, profesjonalnego aparatu fotograficznego oraz najnowszego urządzenia do badania trzeźwości zatrzymanych osób. Radiowóz wyposażono w nowoczesne systemy ostrzegawcze, np. tablicę LED, na której będą wyświetlane komunikaty ostrzegawcze i informacyjne (w kilku językach) do uczestników ruchu drogowego. Na wysuwanym maszcie umieszczone są reflektory pozwalające w razie potrzeby doświetlić miejsca, gdzie prowadzone są czynności policyjne.

Zdaniem funkcjonariuszy nowa flota pozwala na ich podejmowanie przez nich skuteczniejszych działań, co może przekładać się na większe poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców miasta.

Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia :Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji" oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt zakupu radiowozu to 460 458 złotych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39