Białostocka kampania społeczna doceniona

2018.01.29 14:33
Białystok otrzymał nagrodę specjalną prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w konkursie Samorząd Równych Szans za kampanię społeczną "Ostatni skok".
Białostocka kampania społeczna doceniona
Fot: UM Białystok

Celem konkursu Samorząd Równych Szans, realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, jest poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych. Chodzi przede wszystkim o wspieranie niezależności i aktywności społecznej tych osób. Aby to osiągnąć, niezbędne jest umożliwienie wymiany doświadczeń i podniesienie poziomu wiedzy w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej. W ramach projektu gromadzone i promowane są dobre praktyki, realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych m.in. przez samorządy.

W tym roku komisja konkursowa doceniła Białystok za kampanię społeczną "Ostatni skok", której realizacja rozpoczęła się przed wakacjami 2016 r. Pomysłodawcą i inicjatorem kampanii jest Adam Kujawa, pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali w Krakowie już 26 lutego.

– Ta nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że kampanie społeczne przestrzegające młodych ludzi przed dramatycznymi konsekwencjami niebezpiecznych zachowań są bardzo ważne i potrzebne – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na potrzeby kampanii powstał film "Ostatni skok" przedstawiający historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w przygotowanie kampanii, spot w autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa. Spot został przekazany do białostockich szkół, z młodzieżą spotykał się pomysłodawca akcji Adam Kujawa. Kampanii towarzyszyły plakaty i ulotki przestrzegające przed skokami do wody.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1052 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39