Białostocka Karta Dużej Rodziny. Jej posiadacze mogą liczyć na ponad 100 ulg i zniżek

2018.01.07 08:58
Mieszkańcy miasta, którzy posiadają Białostocką Kartę Dużej Rodziny, mogą korzystać ze zniżek w ponad 100 miejscach.
Białostocka Karta Dużej Rodziny. Jej posiadacze mogą liczyć na ponad 100 ulg i zniżek
Fot: pixabay.com

Prawie 19 tys. osób korzysta w naszym mieście z ulg za pomocą Białostockiej Karty Dużej Rodziny. Zniżki honorowane są dokładnie w 107 miejscach. Chodzi m.in. o sklepy i firmy oferujące różnego rodzaju usługi. Branże tematyczne to np. edukacja, zajęcia artystyczne, opieka zdrowotna, wyposażenie domów, nauka jazdy, gastronomia. Co więcej, do programu w dalszym ciągu mogą przyłączać się kolejni zainteresowani przedsiębiorcy.

Poza tym miejska karta - skierowana do dużych rodzin - proponuje także m.in. ulgi na zakup biletów okresowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz w opłatach za miejskie przedszkola i żłobki. Uczestnicy programu zyskują również zniżki przy nabywaniu biletów wstępu do miejskich instytucji kultury i sportu. Warto wiedzieć również, że od końca grudnia 2017 r. posiadacze BKDR mogą korzystać z ulgi w Muzeum Pamięci Sybiru. Mają prawo do zniżki wynoszącej 50% ceny biletu normalnego i ulgowego na wystawy organizowane przez to muzeum.

Jednocześnie magistrat przypomina, że karta adresowana jest do rodzin wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia (lub 26., jeżeli dziecko uczy się lub studiuje) mieszkających w Białymstoku i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe.

Trzeba pamiętać też, że nośnikiem uprawień jest wyłącznie Białostocka Karta Miejska. Każda osoba, która ma przystąpić do programu, powinna wcześniej wyrobić tę kartę w Punkcie Obsługi Klienta BKM przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1610 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39