Białostocka Karta Dużej Rodziny. Przez 3 lata zaoszczędzono 2,5 mln zł

2016.09.01 16:59
Najpierw 1,8 tys., potem 2 tys., a teraz już ponad 3 tys. rodzin przystąpiło do programu Białostocka Karta Dużej Rodziny. Program cieszy się dużą popularnością.
Białostocka Karta Dużej Rodziny. Przez 3 lata zaoszczędzono 2,5 mln zł
Fot: UM Białystok

Do programu Białostocka Karta Dużej Rodziny (BKDR) przyłączyły ponad 3 tys. rodzin, co daje około 15 tys. osób.

– Trzy lata temu w naszym mieście wprowadziliśmy Białostocką Kartę Dużej Rodziny. Z każdym kolejnym rokiem z uprawień programu korzysta coraz więcej białostoczan, a to cieszy – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Karta uprawnia do ulgi na zakup biletów okresowych Białostockiej Komunikacji Miejskiej oraz w opłatach za miejskie przedszkola i żłobki, a także przy zakupie biletów wstępu do miejskich instytucji kultury i sportu. Dodatkowo zapewnia zniżki u 82 partnerów prywatnych, m.in. w sklepach. Ma to zachęcić i umożliwić wielodzietnym rodzinom uczestniczenie w interesujących wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

– Białostocka Karta Dużej Rodziny to ważne narzędzie samorządowej polityki prorodzinnej, którą realizujemy w naszym mieście. Inwestycję w rodziny traktujemy jako inwestycję w przyszłość i rozwój Białegostoku. Mam nadzieję, że do programu BKDR będą przystępowały kolejne, które będą mogły korzystać z licznych ulg i zniżek - dodaje Tadeusz Truskolaski.

Od początku istnienia przy zakupie biletów BKM członkowie programu zaoszczędzili ok. 2,5 mln zł (w 2014 r. - ok. 834 tys. zł, w 2015 r. - ok. 890 tys. zł i przed pół roku 2016 r. - ok. 460 tys. zł)

Białostocka Karta Dużej Rodziny skierowana jest do rodzin wychowujących co najmniej 3 dzieci do 18. roku życia (lub 26., jeżeli dziecko uczy się lub studiuje), mieszkających w Białymstoku i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe. Każdy członek rodziny, by korzystać z ulg, musi wyrobić kartę w Punkcie Obsługi Klienta BKM przy ul. Składowej 11 lub Lipowej 16.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
1489 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39