Białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl rusza z nowym projektem

2024.04.22 06:35
Białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl organizuje ogólnopolski konkurs "Szkoła Czytelników". Projekt skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych. Swoje prace można zgłaszać do 20 maja.
Białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl rusza z nowym projektem
Fot: Daria Lickiewicz

To już prawie 18 lat odkąd białostocka księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl wspiera czytelnictwo w Polsce. Ich działania obejmują promocję książek i autorów, organizowanie akcji czytelniczych oraz udział w ogólnopolskich inicjatywach czytelniczych. Teraz zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie "Szkoła Czytelników".

- Tym razem stwierdziliśmy, że weźmiemy sprawy w swoje własne ręce i organizujemy program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Prosimy, aby uczniowie razem z nauczycielami i opiekunami pedagogicznymi przygotowali prace na temat "Książki budują mosty". Prace mogą przyjąć dowolną formę. Może to być zarówno esej, praca graficzna, wideo, czyli cokolwiek, co będzie wyrażało idee konkursu - mówi właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl Łukasz Kierus.

Zasady i nagrody konkursowe

Ogólnopolski konkurs "Szkoła Czytelników" skierowany jest do zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych z całej Polski, w kategoriach: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Drużyny mogą liczyć od 3 do 9 uczniów. Zadaniem konkursowym jest stworzenie kreatywnej odpowiedzi na pytanie: Jak książki budują mosty?

- Jest to projekt, który może zachęcić dzieci do oswojenia się z książką, ponieważ pomimo tego, że w tym roku odnotowaliśmy pierwszy od wielu lat wzrost czytelnictwa to jednak nadal te poziomy są niskie w porównaniu z innymi krajami Europy. Musimy od samego początku zaszczepiać w dzieciach i młodzieży miłość do literatury, aby później w dorosłym życiu sięgali po książkę w swoim wolnym czasie - podkreśla Łukasz Kierus.

Organizatorzy konkursu przygotowali bardzo bogatą pulę nagród dla zwycięzców, gdyż łączna suma przekracza 50 tys. zł. Nagrody obejmują bony dla bibliotek, ale również upominki dla najbardziej kreatywnych zespołów. Dodatkowo, przyznane zostanie "Wyróżnienie Prezydenta Miasta Białegostoku" dla najlepszej pracy spośród białostockich szkół. Wydawnictwa, które biorą udział w akcji to Rebis, Wilga, Dwukropek, Young oraz Świetlik.

- Jesteśmy przekonani, że jest to taka inicjatywa, która nie tylko jest świetnym konkursem i szansą na zdobycie fajnych nagród, ale przede wszystkim jest okazją do zbudowania mostu między nami, pracownikami wydawnictwa branży księgarskiej, a czytelnikami. Wierzymy w to, że każda książka ma taki potencjał - mówi kierownik ds. rozwoju i strategii Wydawnictwa Kobiecego Daria Armańska.

Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie Szkoły Czytelników. Termin przyjmowania zgłoszeń trwa od 23 kwietnia do 20 maja bieżącego roku. Przesłane prace zostaną ocenione przez komisję konkursową. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 czerwca, a nagrody zostaną przyznane 19 czerwca. Nagrody główne otrzyma czterech laureatów, jednak będą także przyznane wyróżnienia.

Więcej informacji: Ogólnopolski konkurs "Szkoła Czytelników"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39