Białostocka Platforma Obywatelska przedstawiła listy kandydatów do rady miasta

2014.09.09 00:00
Rada powiatu Platformy Obywatelskiej podjęła decyzje dotyczące startu w wyborach w Białymstoku.
Białostocka Platforma Obywatelska przedstawiła listy kandydatów do rady miasta
Fot: Archiwum
Do Rady Miasta ponownie startują S. Nikiciuk, M. Suszczyńska, Z. Nikitorowicz i E. Chodkiewicz

Już zatwierdzono listy kandydatów PO do Rady Miasta Białystok. Na drugich miejscach we wszystkich okręgach znajdują się kandydaci Forum Mniejszości Podlasia (Jan Kochanowicz, Adam Musiuk, Stefan Nikiciuk, Marek Masalski i Sławomir Nazaruk). Wynika to z porozumienia, zawartego między FMP a białostocką PO.

Listy aż 4 z 5 okręgów otwierają obecni radni PO: w okręgu nr 1 - Włodzimierz Leszek Kusak, 3 - Zbigniew Nikitorowicz, 4 - Maciej Biernacki, zaś 5 - Marek Chojnowski. "Jedynką" w okręgu nr 2 jest mniej znany Tomasz Janczyło. To wiceprzewodniczący powiatu PO Białystok, przedsiębiorca działający w branży edukacyjnej. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Na listach są osoby działające w organizacjach pozarządowych: Magdalena Godlewska-Siwerska ze Stowarzyszenia "Widok", Tomasz Strzymiński z Fundacji "Audiodeskrypcja", Adam Kujawa z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Kojarzony jest również Robert Sosnowski, znany w mieście jako "Łazik", ratownik medyczny, także działającego społecznie (kandyduje z okręgu nr 3). Na listach są też wyraziści reprezentanci środowiska kultury: Joanna Tomalska z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, wspomniana Magdalena Godlewska-Siwerska z białostockiej Galerii Arsenał oraz Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

W każdej pierwszej piątce są 2-3 kobiety. W okręgu nr 4 startuje m.in. Katarzyna Gorbacewicz, sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Rada Powiatu PO jednogłośnie poparła też w wyborach na prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Listy do sejmiku województwa partia będzie zatwierdzała na początku następnego tygodnia.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1617 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39