Białostocka policjantka zwyciężyła w boksie olimpijskim. Powołano ją do Kadry Narodowej

2023.12.20 07:36
Starsza posterunkowa Patrycja Borys z białostockiej patrolówki zwyciężyła Mistrzostwa Polski Seniorek w Boksie Olimpijskim w wadze do 60 kg. To nie koniec jej sukcesów!
Białostocka policjantka zwyciężyła w boksie olimpijskim. Powołano ją do Kadry Narodowej
Fot: Podlaska Policja

W ubiegłym tygodniu (4 - 10 grudnia), w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim Seniorów i Seniorek. Jedną z zawodniczek była policjantka z białostockiej patrolówki. Starsza posterunkowa Patrycja Borys pokonała w finale jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kraju. Stanęła tym samym na samym szczycie podium.

Poza karierą sportową, Patrycja Borys pełni służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Swoje pasje sportowe realizuje w jednym z białostockich klubów sportowych.

Złoty medal otworzył przed funkcjonariuszką nowe perspektywy sportowe!

W skutek wygranej, białostocka policjantka została powołana do Kadry Narodowej Kobiet w Boksie w ramach przygotowań do turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 roku.

Zawodniczka ma na swoim koncie już kilka bokserskich sukcesów. Do najważniejszych zaliczyć możemy Mistrzostwo Europy w Boksie w 2018 oraz pięć Mistrzostw Polski w latach 2015-2019. Zdobyła także srebro w Pucharze Świata w kickboxingu w formule Low Kick w kategorii wagowej do 65 kilogramów oraz brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Boksie w latach 2015-2017.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1071 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39