Białostocka Śniadecja z dofinansowaniem. Otrzymała środki na przebudowę labolatoriów

2021.04.29 11:19
W czwartek (29.04) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o przyznaniu 1,3 mln zł na utworzenie pracowni diagnostyki histopatologicznej i cytologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Inwestycja ma być gotowa pod koniec roku.
Białostocka Śniadecja z dofinansowaniem. Otrzymała środki na przebudowę labolatoriów
Fot: Malwina Witkowska

Fundusze dla szpitala

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma 1,3 mln zł dotacji z budżetu województwa na utworzenie pracowni diagnostyki histopatologicznej i cytologicznej oraz dostosowanie ich do nowych norm.

Dotacja z budżetu pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz przebudowę pomieszczeń w budynku nr 7 przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 26 w Białymstoku. Zostanie tam utworzona pracownia histopatologiczna i cytologiczna - laboratoria zostaną dostosowane do nowych standardów, zgodnie z obowiązującymi regulacjami krajowymi i europejskimi.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku jest jednostką Samorządu Województwa Podlaskiego.

Akredytacja

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie akredytacji dla zakładów patomorfologicznych. Polskie Centrum Akredytacji będzie sprawdzać, czy takie placówki spełniają standardy, dlatego stworzenie takiej pracowni jest szczególnie ważne.

- Szpital przeznaczy dotację na dostosowanie laboratoriów do nowych wymogów. Dzięki temu uzyska akredytację, która będzie dowodem na wysoką jakość badań, wykonywanych w szpitalu - tłumaczy marszałek Artur Kosicki.

Akredytacja pozwoli również na pozyskanie środków zewnętrznych na prowadzenie badań. Inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2021 r.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39