Białostocka spółka zmodernizuje ostrołęcką Elektrownię

2011.08.08 00:00
Automatyka Pomiary Sterowanie zmodernizuje największą w Polsce północno-wschodniej elektrownię systemową - ENERGA Elektrownia Ostrołęka. To kolejna istotna umowa, zawarta w ciągu ostatnich trzech miesięcy przez białostocką spółkę.
Białostocka spółka zmodernizuje ostrołęcką Elektrownię
Fot: materiały firmy

W ostrołęckiej elektrowni do końca roku spółka APS S.A. ma wykonać modernizację rozdzielnic RWA, RWB z układami zasilania i sterowania. Wartość kontraktu oszacowano na ponad 4,5 mln zł brutto.

- Jest to umowa wyjątkowo trudna ze względu na wielobranżowość zadania: zakres prac obejmuje elektrykę, automatykę, system sterowania i nadzoru, prace budowlane, wentylację i klimatyzację oraz instalację przeciwpożarową - mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA. - Poza tym prace będą prowadzone na czynnym, pracującym obiekcie bez możliwości wyłączenia z ruchu modernizowanych urządzeń. Zdajemy sobie sprawę z wyjątkowej odpowiedzialności za sprawne przeprowadzenie tej modernizacji.

Umowa z Energa to kolejna - po kontrakcie z EC Białystok i dwóch kontraktach z EC Siekierki - zawarta przez APS umowa na modernizację układu nawęglania obiektu energetycznego, tym razem dla elektrowni systemowej.

- Pozyskanie zlecenia z koncernu Energa szczególnie cieszy gdyż prace będą prowadzone dla największego wytwórcy energii elektrycznej i cieplnej w Polsce północno-wschodniej - dodaje Jerzy Busłowski.

andy

1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39