Białostocka uczelnia chce pozyskać studentów z Ukrainy

2013.11.15 00:00
Uniwersytet w Białymstoku do soboty będzie prezentował swoją ofertę na targach w Kijowie. To największa edukacyjna impreza wystawiennicza w tym kraju. Organizatorzy szacują, że przez trzy dni stoiska szkół i uczelni odwiedzi ok. 10 tys. młodych ludzi.
Białostocka uczelnia chce pozyskać studentów z Ukrainy
Fot: MC

Przyciągnięcie studentów zza wschodniej granicy to jeden z celów, jakie stawia sobie białostocka uczelnia. Już teraz w jej murach studiuje na stałe blisko 630 obcokrajowców.
- Najliczniejszą grupę (455 osób) stanowią obywatele Litwy - to głównie studenci naszej wileńskiej filii. Mamy też 154 studentów z Białorusi i 11 z Ukrainy - informuje rzecznika uczelni, Katarzyna Dziedzik.

Z myślą o kandydatach ze Wschodu UwB przygotował ofertę studiów w językach obcych – angielskim i rosyjskim. To europeistyka II stopnia, międzynarodowe stosunki gospodarcze I i II stopnia, a także prowadzone w całości w językach obcych filologie: angielska (I stopnia) i rosyjska (I i II stopnia).

W tym roku akademickim nie udało nam ich uruchomić, ponieważ było zbyt mało chętnych.
- Tym razem mamy więcej czasu na promocję kierunków obcojęzycznych, dlatego liczymy na większe zainteresowanie kandydatów - dodaje Dziedzik.

Polska prezentacja na targach w Kijowie została przygotowana w ramach projektu Study in Poland realizowanego z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Oprócz UwB prezentuje się tam 13 innych polskich uczelni.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1317 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39