Białostocki Central znajdzie się na planszy Monopoly PRL

2016.05.19 13:01
Pod koniec maja pojawi się specjalna edycja znanej gry - Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Jednym z nich jest Dom Handlowy Central z Białegostoku, pełniący wtedy rolę dzisiejszej galerii.
Białostocki Central znajdzie się na planszy Monopoly PRL
Fot: materiały prasowe

Monopoly PRL to ma być powrót do szalonych czasów PRL, gdzie absurd i humor tworzyły często harmonijny tandem. Na planszy specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry i poszczególne pola takie jak choćby: "Kupujesz walutę u Cinkciarza", "Robisz zakupy w Pewexie" czy "U Rzeźnika".

Na planszy znalazł się też Dom Handlowy Central z Białegostoku, miejsce oferujące w czasach PRL szeroki wybór konfekcji, galanterii, artykułów papierniczych i do domu. Uznawany za ikonę białostockiej architektury, świadka i uczestnika przemian ustrojowych i gospodarczych. Jego otwarcie przeszło do historii, konieczne było kierowanie ruchem i pilnowanie, aby ludzie nie wyważyli drzwi. DH Central działa do chwili obecnej, w tym roku świętowano 40-lecie jego działalności.

- Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‘Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves, wydawcy gry.

Oprócz Białegostoku na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kraków, Kielce, Katowice, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Olsztyn, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1133 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39