Białostocki klub żegna się z dwoma zawodnikami

2024.05.31 15:31
Do kolejnego sezonu drużyna Dojlid Białystok przystąpi w odmienionym składzie. Z klubu odchodzą bowiem Wang Zeng Yi oraz Damian Węderlich.
Białostocki klub żegna się z dwoma zawodnikami
Fot: Dojlidy Białystok

Występująca w Lotto Superlidze tenisa stołowego drużyna Dojlid będzie przebudowana. Mimo udanego sezonu, zwieńczonego udziałem w ćwierćfinale rozgrywek, tylko jeden z zawodników zostanie w białostockim zespole. Jest nim Asuka Machi, natomiast Wang Zeng Yi oraz Damian Węderlich zmieniają otoczenie.

Przypomnijmy, że Wandżi przed sezonem 2023/2024 wrócił do Dojlid po trzyletniej przerwie spowodowanej grą w superligowym zespole z Gdańska. W Białymstoku występował on łącznie przez sześć sezonów, a w ostatnim osiągał skuteczność na poziomie około 50%. Do najokazalszych wyczynów Wandżiego, biorąc pod uwagę minione rozgrywki, zaliczyć trzeba zwycięstwa z Jang Woojinem i Parkiem Jeongwoo. Wandżi od września występować będzie w zespole z Olesna, czyli superligowym beniaminku.

Z kolei Damian Węderlich trafił do Dojlid z Energi Manekin Toruń, w której grał od dziecka. Transfer do Białegostoku był jego pierwszą zmianą klubu w karierze. W minionym sezonie, podobnie jak Wandżi, Węderlich grał ze skutecznością zwycięstw w okolicach 50%, znacznie poprawiając tym samym wynik z poprzednich sezonów.

- Wandżi grał u nas wiele lat i nigdy nie mogłem narzekać na naszą współpracę. W tym sezonie zagrał znakomitą pierwszą rundę, ale druga była z kolei wyjątkowo słaba. Rozmawiając o ewentualności przedłużenia kontraktu, nie udało nam się wypracować kompromisu w kwestii finansowej, a Wandżi dostał propozycję z Olesna, którą przyjął. Awans do grupy mistrzowskiej w tym sezonie to w dużej mierze jego zasługa. Niestety w trakcie play-offów nie zdobył z Bytomiem żadnego punktu. Wandżi nadal prezentuje bardzo wysoki poziom, ale ma też swoje lata. Życzę mu jak najlepiej i dziękuję w imieniu całego klubu za wspólnie spędzony czas. Z Damiana Węderlicha też jestem bardzo zadowolony. Ma agresywny styl gry, dużo ryzykuje, ale jest też świetnym deblistą. Prowadziliśmy rozmowy o przedłużeniu kontraktu, ale w obliczu nadchodzących zmian w systemie rozgrywania meczów Superligi musiałem zdecydować się na innego zawodnika. Budując skład na przyszły sezon, muszę patrzeć na dobór zawodników pod kątem dobra klubu. Damian był ambitny i profesjonalny, zagrał dobry sezon i jestem pewien, że zagra ich jeszcze wiele. Dziękuję i życzę mu powodzenia - mówi Piotr Anchim, menedżer Dojlid.

Nowi zawodnicy białostockiego klubu, którzy zastąpią Wandżiego i Węderlicha, ogłoszeni zostaną w czerwcu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1076 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39