Białostocki klub zmienia trenera

2024.04.12 10:05
W sezonie 2024/2025 REA BAS Białystok będzie prowadzić nowy trener. Współpraca podlaskiego zespołu z dotychczasowym szkoleniowcem, a więc Krzysztofem Andrzejewskim, dobiegła bowiem końca.
Białostocki klub zmienia trenera
Fot: REA BAS Białystok

REA BAS Białystok przez moment był w play-offach, ale zmiana decyzji w sprawie walkowera w meczu Lechia Tomaszów Mazowiecki - Avia Świdnik sprawiła, że ostatecznie podlaski klub uplasował się w I-ligowej tabeli na lokacie numer 9. Dla zespołu z północno-wschodniej Polski sezon dobiegł zatem końca, a to oznacza, że można już ustalać skład kadry i sztabu szkoleniowego na przyszłe rozgrywki. Wiemy, że REA BAS przejdzie sporą metamorfozę, gdyż z klubem żegna się trener Krzysztof Andrzejewski, człowiek, który odbudował podlaski klub i ponownie wprowadził go na zaplecze siatkarskiej PlusLigi.

- Pożegnania zaczynamy trochę wcześniej, niż byśmy chcieli. Po sezonie 2023/2024 rozstaniemy się z naszym trenerem Krzysztofem Andrzejewskim. Po spadku z Tauron 1. Ligi w sezonie 2020/2021 szukaliśmy nowego trenera. Wybór padł na ówczesnego libero Aluronu CMC Warty Zawiercie. My marzyliśmy o jak najszybszym powrocie na zaplecze PlusLigi, zaś Krzysztof chciał udanie rozpocząć przygodę trenerską. I rozpoczął ją znakomicie. Na koniec rundy zasadniczej prowadziliśmy w stawce, ale o ostatecznych o losach awansu miał zadecydować turniej półfinałowy i ewentualnie finałowy. W pierwszym z nich zajęliśmy drugą lokatę, a w drugim okazaliśmy się najlepsi. Oznaczało to, że pierwszy wspólny cel klubu i trenera został osiągnięty. Potem przyszedł czas na Tauron 1. Ligę. Pomimo że sezon rozpoczęliśmy od sześciu porażek z rzędu to ani trener, ani drużyna, nie zamierzali się poddać. Po znakomitej drugiej części rozgrywek zajęliśmy 10. miejsce. W tym sezonie było jeszcze lepiej. Na koniec rozgrywek zajęliśmy 9. miejsce, a do ostatniej kolejki byliśmy w grze o play-offy. To były znakomite trzy lata spędzone z trenerem. Awansowaliśmy z 2. Ligi i ugruntowaliśmy swoją pozycję na zapleczu PlusLigi. Ilość pracy włożonej przez trenera jest absolutnie nie do przeceniania - chwali Krzysztofa Andrzejewskiego białostocki klub.

Spekuluje się, że opisywany szkoleniowiec zostanie teraz opiekunem Bogdanki Arki Chełm. A kto będzie nowym trenerem BAS-u? Tę funkcję otrzymać ma Łukasz Jurkojć, który ostatnio łączył role zawodnika i szkoleniowca w klubie Chełmiec Wałbrzych.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1366 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39