Białostocki Medyk ma nowego profesora. Nominację otrzymał prof. Adam Górski

2021.08.30 10:21
Kręgi profesorów belwederskich w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku co rusz się powiększają. W tym miesiącu nominację otrzymał kierownik Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii.
Białostocki Medyk ma nowego profesora. Nominację otrzymał prof. Adam Górski
Fot: UMB

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z 7 sierpnia 2021 r. Adam Górski otrzymał tytuł naukowy profesora nauk społecznych.

Prof. dr hab. Adam Górski jest kierownikiem Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB). Naukowo specjalizuje się w prawie karnym oraz prawie medycznym.

Jest autorem ponad stu publikacji w czasopismach i monografiach krajowych i międzynarodowych, dotyczących prawa karnego i medycznego, w tym komentarzy. Członek rad naukowych trzech czasopism, w tym dwóch międzynarodowych. Promotor trzech doktoratów. W zakresie prawa karnego zajmuje się przede wszystkim problemem praw człowieka w postępowaniu karnym, jak również europejskim nakazem aresztowania. W zakresie prawa medycznego interesują go rozwiązania zagadnień bioetycznych w prawie, definiowanie znaczeń pojęć medycznych w systemie prawnym, wykładnia prawa medycznego.

Pracuje również w Sądzie Najwyższym jako ekspert prawny. Dwukrotny stypendysta Fundacji Alexandra von Humboldta, jak również Towarzystwa Maxa Plancka. Kierował grantami badawczymi i uczestniczył w wielu badaniach naukowych. Autor licznych ekspertyz legislacyjnych. Organizował kilka konferencji, w tym międzynarodowych. Prowadził liczne wykłady dla lekarzy. Pod jego opieką pozostaje ośmioro doktorantów.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1321 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39