Białostocki "ogórek" ponownie wyruszył na ulice miasta

2023.06.12 11:16
Co sobotę, aż do 2 września będzie można zwiedzać Białystok zabytkowym "ogórkiem". Koszt przejazdu wynosi 10 zł.
Białostocki "ogórek" ponownie wyruszył na ulice miasta
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku we współpracy z Miastem Białystok rozpoczął kolejny sezon wycieczek zabytkowym autobusem marki Jelcz. Przejazdy odbywają się regularnie w każdą sobotę przez cały okres wakacji, aż do 2 września. W celu zaspokojenia zainteresowania, autobus "ogórek" kursuje dwa razy w ciągu dnia - o godzinie 11:00 i 12:00.

Pierwsza wycieczka zabytkowym "ogórkiem" odbyła się 10 czerwca, a kolejna odbędzie się 17 czerwca. Bilety można nabyć poprzez stronę internetową regionalnego oddziału PTTK w Białymstoku. Koszt wycieczki wynosi jedynie 10 zł.

Zakup biletów online na każdą sobotę jest możliwy do piątku do godziny 15:00. Od soboty, rozpoczynając od godziny 9:00 aż do czasu odjazdu "ogórka", bilety można także zakupić za gotówkę w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich, o ile będą one dostępne. Osoby, które zakupiły bilety online, powinny odebrać je w formie papierowej w Bramie Wielkiej (w sobotę od godziny 9:00 do czasu odjazdu "ogórka"), podając numer zamówienia lub nazwisko osoby dokonującej zakupu. Następnie bilety te należy okazać przewodnikowi przed wejściem do autobusu. Miejsca w autobusie nie są numerowane, a zajmuje się je w kolejności wsiadania. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zalecamy zakup biletów online, aby zapewnić sobie miejsce na wybraną datę wycieczki "ogórkiem". Przewodnicy nie gwarantują, że w dniu wycieczki będą dostępne bilety do sprzedaży na miejscu.

Start wycieczki odbywa się zawsze przy przystanku komunikacji miejskiej przy Pałacu Branickich, znajdującym się na placu Jana Pawła II. Podczas trwania wycieczki licencjonowany przewodnik PTTK opowiada zarówno o najważniejszych, jak i mniej znanych białostockich zabytkach i miejscach. Dofinansowanie na realizację tego zadania pochodzi z budżetu miasta Białegostoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

893 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39